Skip to main content

Mobicar

Wie zijn verwarming regelmatig gebruikt, heeft het misschien al gezien: vanuit de wandafvoer kan condenswater langs de buitenwand van de camper of caravan naar beneden lopen. Dat zorgt niet alleen voor ontsierende waterstrepen, maar kan bij lage temperaturen ook leiden tot ijsvorming. Truma introduceert daarom een nieuwe condensaatafscheider voor zijn Combi-verwarmingen.

Waar komt dat condenswater vandaan?

Wanneer de Combi-verwarming draait, ontstaan warme rookgassen. Aan de wandafvoer kan daardoor condenswater gevormd worden. Dat water loopt vervolgens langs de buitenwand van het voertuig naar beneden.

Voor de werking van de verwarming hoeft dat geen probleem te zijn, maar mooi is het natuurlijk niet. Zeker bij regelmatig gebruik kunnen duidelijke waterstrepen op de carrosserie ontstaan. Tijdens winterkamperen kan het water bovendien bevriezen en ijspegels rond de afvoer vormen. Truma heeft daarvoor nu een verrassend eenvoudige oplossing ontwikkeld.

Condenswater wordt van de wand weggeleid

De nieuwe Truma-condensaatafscheider, die je eigenlijk kunt zien als een kleine afdruiprand, wordt onder de wandafvoer geplaatst. Hij vangt het condenswater op en leidt het gecontroleerd weg van de voertuigwand.

Daardoor loopt er minder water over de carrosserie en vermindert ook de kans op ijsvorming rond de afvoer bij lage temperaturen. De accessoire is bestand tegen temperaturen van -50 tot 80 °C en kortstondig zelfs tot 100 °C. 

In enkele seconden gemonteerd

Een bezoek aan de werkplaats is voor de montage niet nodig. De condensaatafscheider wordt met geïntegreerde bevestigingsclips eenvoudig op de wandafvoer geklikt. Gereedschap heb je niet nodig. Belangrijk is wel dat je hem voor het rijden opnieuw verwijdert. Ook dat kan volgens Truma in enkele seconden. Met een gewicht van amper 15 gram is het bovendien een bijzonder klein en licht accessoire. 

Origineel accessoire voor Combi

Truma benadrukt ook het veiligheidsaspect. De condensaatafscheider is specifiek ontwikkeld en getest voor de nieuwe generatie Combi D (E) en de Combi (E). De lucht- en rookgasafvoer worden niet gewijzigd en de typegoedkeuring van de verwarming en het voertuig blijft behouden.  Dat is volgens Truma een belangrijk verschil met zelfgemaakte oplossingen rond de wandafvoer.

Het is uiteindelijk een klein accessoire voor een heel herkenbaar probleem: geen condenswater meer dat zomaar langs de buitenwand naar beneden loopt. Vooral voor wie ook in de koudere maanden met camper of caravan onderweg is, kan de eenvoudige afdruiprand een handige toevoeging zijn.

Meer informatie: Truma

Op zoek naar een dealer voor je camper of caravan in België? Raadpleeg de dealer locator op Mobicar.be.